Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: witomazur » pn sierpnia 03, 2009 11:53

Mimbla pisze:
No cóż z mojego punktu widzenia wynika, że nie ma sensu wożenie się za dogonionymi zawodnikami, bo skoro ich doganiamy, to oznacza, że jesteśmy szybsi od nich, więc po co zwalniać by za nimi jechać ?
To duże uproszczenie....., zawodnik może odpaść z peletonu ze 100 powodów,niekoniecznie z powodu tego że jest słaby.A nawet jak odpadnie to i tak jest w stanie jechać szybciej niż kobiety.Wtedy jest holowanie, subtelne lub mniej...
Mimbla pisze:
Myślałam, że M.Sierpniowy miał być przede wszystkim imprezą masową w ramach której rozgrywane są MP.
Pozbawienie niektórych "szybkich" rolkarzy bez licencji możliwości bezpośredniej rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w Polsce (przynajmniej na starcie :wink: ) bardzo zniechęca do udziału w tej imprezie.
Proponuję wszystkim "szybkim" wrotkarzom wykupienie licencji. Skoro są "niezrzeszalni" z sobie tylko znanych powodów, można wykupic licencję jako niestowarzyszony.Proste i niedrogie a i łatwo można zweryfikować czy rzeczywiście jest się "szybkim" :D
Mimbla pisze: Jakoś do tej pory zawodnicy bez licencji mogli startować w Długodystansowych Mistrzostwach Polski, byli poprostu poza klasyfikacją.
I niestety do momentu jak nie wykupią licencji dalej będą poza klasyfikacją.
Mimbla pisze:
Owszem, wykupienie licencji kosztuje 35 zł ale pod warunkiem, że jest się członkiem klubu/stowarzyszenia zrzeszonego w PZSW.
Sama jestem zdania, że nawet jeśli jest się tylko amatorem z zacięciem sportowym (tak jak ja) warto wystąpić o licencję.

Ale zdaniem wielu osób licencja PZSW przydaje się tylko wtedy, gdy zawodnik ma realną szansę na podium MP, więc o nią nie występują…
Więc sami się skazują na 3 sektor....proponuję spróbować w Berlinie wejść do sektora dla zawodników. Najlepsze jest to,że nawet jak taki zawodnik wjedzie na metę na miejscu płatnym niestety kasy nie dostanie.....Bo nie jest licencjonowany i jego team nie jest zapisany do serii:evil:
Mimbla pisze: Jako samotna wojowniczka o „oddzielne starty kobiet” :wink: mam w takim razie pytanie: czy to, że kobiety z licencjami startują oddzielnie oznacza, że mają zakaz jazdy w jednym wagoniku z mężczyznami (tak jak np. w German Blade Challenge)?
Tylko kto tego dopilnuje :?:
Niestety ustawa o licencjach sportowych jest nieubłagana.Chcesz uczestniczyć w poważnych zawodach sportowych - zarejestruj się i uzyskaj licencję.To naprawdę jest proste i w moim odczuciu niedrogie.Nie ma od tego odwrotu.Pisałem już o tym ale powtórzę,bo w kontekscie możliwego awansu olimpijskiego to ważne.Impreza w której startuje 500 osób i z tego 350 nie ma licencji powoduje że dyscyplina odbierana jest jako dzika i podwórkowa.Cywilizujmy się - proszę
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
Mimbla
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 112
Rejestracja: ndz września 25, 2005 1:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: Mimbla » wt sierpnia 04, 2009 12:41

witomazur pisze: Proponuję wszystkim "szybkim" wrotkarzom wykupienie licencji. Skoro są "niezrzeszalni" z sobie tylko znanych powodów, można wykupic licencję jako niestowarzyszony.Proste i niedrogie a i łatwo można zweryfikować czy rzeczywiście jest się "szybkim" :D
Nie wiedziałam, że istnieje taka możliwość. :shock: Skoro wszyscy, którzy nie są zrzeszeni w klubach, mogą indywidualnie wykupić licencję za 35 zł , to mój argument został podważony.

Może warto przy tej okazji napisać jak wygląda sprawa wykupienia licencji dla osób niezrzeszonych. Myślę, że są na forum osoby zainteresowane tym tematem. Rozumiem, że w niezrzeszonego zawodnika nie obowiązuje wpisowe i składka roczna takiej wysokości jak płacą kluby? I co z "książeczką sportowca"?

Mam tylko jeszcze jedno "ale". We wspomnianym Maratonie w Berlinie zawodnicy startujący z sektora A mają zupełnie oddzielną klasyfikację. Ich wyniki nie są ostatecznie mieszane z wynikami pozstałych uczestników wyścigu. Tylko zawodnicy z sektora A walczą o punkty w ramach World Inline Cup. Zawodnicy "profi" i fitnes, to na tej imprezie dwa odrębne światy.
Natomiast na M. Sierpniowym każdy, czy tego chce czy nie, bierze udział w Pucharze Polski Powerslide'a. Raz bawimy się razem a raz nie? Może warto pomyśleć o tym, by w takim razie w przyszłym roku punkty w PPP mogli zbierać tylko zawodnicy z licencjami? Wtedy na pewno pojawi się więcej osób chętnych na licencję. :wink:

Pozdrawiam, :D
Monika
Twister Trójmiasto
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Kobieta biega taniej?

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: witomazur » wt sierpnia 04, 2009 1:50

Mimbla pisze:
Nie wiedziałam, że istnieje taka możliwość. :shock: Skoro wszyscy, którzy nie są zrzeszeni w klubach, mogą indywidualnie wykupić licencję za 35 zł , to mój argument został podważony.

Może warto przy tej okazji napisać jak wygląda sprawa wykupienia licencji dla osób niezrzeszonych. Myślę, że są na forum osoby zainteresowane tym tematem. Rozumiem, że w niezrzeszonego zawodnika nie obowiązuje wpisowe i składka roczna takiej wysokości jak płacą kluby? I co z "książeczką sportowca"?

Mam tylko jeszcze jedno "ale". We wspomnianym Maratonie w Berlinie zawodnicy startujący z sektora A mają zupełnie oddzielną klasyfikację. Ich wyniki nie są ostatecznie mieszane z wynikami pozstałych uczestników wyścigu. Tylko zawodnicy z sektora A walczą o punkty w ramach World Inline Cup. Zawodnicy "profi" i fitnes, to na tej imprezie dwa odrębne światy.
Natomiast na M. Sierpniowym każdy, czy tego chce czy nie, bierze udział w Pucharze Polski Powerslide'a. Raz bawimy się razem a raz nie? Może warto pomyśleć o tym, by w takim razie w przyszłym roku punkty w PPP mogli zbierać tylko zawodnicy z licencjami? Wtedy na pewno pojawi się więcej osób chętnych na licencję. :wink:

Pozdrawiam, :D
Monika
Oczywiście ,że zawodnicy niestowarzyszeni mogą posiadać licencję.Myślę, że jest to ujęte w uchwałach PZSW.
Co do Pucharu Polski Powerslide to w/g mnie nic nie stoi na przeszkodzie aby z wyników Maratonu Sierpniowego wyłonić na podstawie czasów netto klasyfikację i podłączyć ją do wyników P.P.
Mam nadzieję,że bawimy się razem zawsze :D Puchar Polski jest imprezą dla wszystkich
Maraton Berliński jest jeden i niepowtarzalny, porównania do niego są ciężkie do zweryfkowania.
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: Krzysztof » wt sierpnia 04, 2009 10:42

"#4.4 4. Zawody rozegrane zostaną w formule otwartej. Do startu dopuszczeni będą zarówno zawodnicy krajowi, jak i zawodnicy z zagranicy. W osobnej klasyfikacji Mistrzostw Polski w maratonie i półmaratonie( tylko kadeci i kadetki) mogą uczestniczyć zawodnicy posiadający aktualną licencję PZSW. Kadeci i Kadetki startować mogą wyłącznie na dystansie półmaratonu. "
witomazur pisze: Po drugie to są Mistrzostwa Polski. Zawodnicy z licencjami,powinni być odzieleni od amatorów ze sportowym zacięciem i turystów. Zrzeszanie się i posiadanie licencji jest podstawowym wymogiem,który stawia naszej dyscyplinie Ministerstwo Sportu. Pierwsze pytanie jakie pada na jakichkolwiek rozmowach brzmi - ile macie licencjonowanych zawodników Wykupienie licencji kosztuje 35 PLN....Litości....Panowie i panie dystansujący się od tego - moim zdaniem nie tędy droga.Taka postawa sprawia,że ta piękna dyscyplina odbierana jest jako dzika i podwórkowa.
Nie jest do końca tak. To jest Maraton Sierpniowy z osobną klasyfikacją MP !!!!!!
witomazur pisze: Po trzecie w/g mnie jeśli ktoś uważa się za amatora czy hobbystę to skąd ten pęd do startu z jednej lini z zawodnikami
Jako amator uważam, że zawodnicy walczący o MP powinni mieć komfort startu z przodu we własnym gronie. Może nawet z buforem np.2m od reszty zawodników.
witomazur pisze: Niestety ustawa o licencjach sportowych jest nieubłagana.Chcesz uczestniczyć w poważnych zawodach sportowych - zarejestruj się i uzyskaj licencję.To naprawdę jest proste i w moim odczuciu niedrogie.Nie ma od tego odwrotu.Pisałem już o tym ale powtórzę,bo w kontekscie możliwego awansu olimpijskiego to ważne.Impreza w której startuje 500 osób i z tego 350 nie ma licencji powoduje że dyscyplina odbierana jest jako dzika i podwórkowa.Cywilizujmy się - proszę
Witek
Zgadzam się, że w poważnych zawodach sportowych powinni startować ludzie świadomi i w jakiś sposób zweryfikowani (np.licencja), a nie jak Eddie "The Eagle" Edwards w skokach narciarskich czy ledwie utrzymujący się na powierzchni wody Eric 'The Eel' Moussambani.

Ale to przecież nie licencja czyni zawodnika szybkim.

I jeszcze jedno: regulamin rozróżnia start zawodników z licencjami i zawodników zaproszonych z zagranicy od reszty zawodników pomimo, że osobna klasyfikacja (wg tego samego regulaminu) ma dotyczyć jedynie zawodników z licencjami.

Można domyślać się, że osobna klasyfikacja nie oznacza osobnego startu. Ale jak widać regulamin w dalszej części to precyzuje, co powoduje, że trudno dopatrzeć się zdrowego ducha rywalizacji, skoro kategoria open startuje właśnie 6 min wcześniej i tylko ta grupa ma walczyć we wszystkich możliwych kategoriach.

Dochodzi do tego PP – propozycja wg czasów netto, pomimo, że regulamin PP mówi o zajmowanych miejscach a nie czasach.

Wydaje się, że właściwie zorganizowana impreza, z bezpieczną - właściwie zabezpieczoną trasą, jasnym regulaminem, równymi szansami to jest właśnie oznaka cywilizacji.

Dziś miałem sen, że zawodnik z zagranicy, startujący jako „amator - sektor D" uzyskał czas lepszy od zwycięzcy „regulaminowego” lecz zwycięzcą nie jest.
Podobnie jak w USA prezydentem może zostać kandydat , który dostanie mniej głosów obywateli.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: witomazur » wt sierpnia 04, 2009 3:08

Krzysztof pisze: Dochodzi do tego PP – propozycja wg czasów netto, pomimo, że regulamin PP mówi o zajmowanych miejscach a nie czasach.
Zupełnie nie zrozumieliśmy się....
Lista z miejscami na podstawie czasu netto.To jest moja propozycja rozwiązania problemu przydzielenia punktów do P.P
Nikt nie broni człowiekowi startującemu 6' później uzyskać dobry czas :!:
Mam wrażenie,że cała ta dyskusja rozbija się o to, że część startujących zostanie pozbawiona możliwości poholowania się za teoretycznie szybszymi licencjonowanymi zawodnikami :?:
Krzysztof pisze: Ale to przecież nie licencja czyni zawodnika szybkim.
Licencja w myśl ustawy czyni człowieka uprawiającego sport - zawodnikiem.To czy zawodnik jest szybki czy mniej nie ma znaczenia.
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

Awatar użytkownika
Clapper
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 181
Rejestracja: czw sierpnia 24, 2006 3:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bytów

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: Clapper » wt sierpnia 04, 2009 3:25

Proponuję wszystkim "szybkim" wrotkarzom wykupienie licencji. Skoro są "niezrzeszalni" z sobie tylko znanych powodów, można wykupic licencję jako niestowarzyszony.Proste i niedrogie a i łatwo można zweryfikować czy rzeczywiście jest się "szybkim" :D

no więc jak i gdzie wykupić tę licencję?
a tak a propos. W niedziele startowałem w Jueterbog. Była tam jazda indywidualna na czas. Zawodniczki i zawodników podzielono na 3 grupy:
1. Kobiety z licencjami i Activ
2. Mężczyźni z licencjami i Activ
3. Jedermann/-Frau - czyli fitness i to sporadyczny
ku mojemu zdziwieniu zostałem wpisany na listę 2. chyba dlatego, że wielokrotnie startowałem w zawodach w Niemczech (w tym roku Berlin, Cottbus, Koblencja, Hamburg, Berlin no i wspomniane Jueterbog)
Czyli można. Można w grupie zawodników licencjonowanych puścić rolkarzy którzy biorą aktywnie i regularnie udział w zawodach. A taką bazę potrafią stworzyć nie tylko Niemcy, ale i Polacy. jakieś zasady (3 starty w sezonie w jednej z imprez...tu lista związkowa...i w kolejnym sezonie jeździmy w miłym towarzystwie zawodników z licencją, pal licho, czy wolniejszymi, czy jednak z reguły szybszymi.

P.S. Piotr Andrzejewski, który zrobił b. dobry wynik w City Nacht, przez organizatorów został wspisany do grupy 3!!!!!!!!!!!!! ale sporadycznie startuje w Niemczech

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: zico » wt sierpnia 04, 2009 3:31

zbigniew zadworny pisze:P.S. Piotr Andrzejewski, który zrobił b. dobry wynik w City Nacht, przez organizatorów został wspisany do grupy 3!!!!!!!!!!!!! ale sporadycznie startuje w Niemczech
Może jeszcze wtedy nie wiedział, że jest tak szybki :)
Szacun za ten wynik z City Nacht.


BTW. trzeba zrobić ogólnopolską akcję zakupu licencji - jeśli przez to inaczej spojrzą na wrotkarstwo w Polsce.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Clapper
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 181
Rejestracja: czw sierpnia 24, 2006 3:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bytów

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: Clapper » wt sierpnia 04, 2009 3:40

zico pisze:
zbigniew zadworny pisze:P.S. Piotr Andrzejewski, który zrobił b. dobry wynik w City Nacht, przez organizatorów został wspisany do grupy 3!!!!!!!!!!!!! ale sporadycznie startuje w Niemczech
Może jeszcze wtedy nie wiedział, że jest tak szybki :)
Szacun za ten wynik z City Nacht.


BTW. trzeba zrobić ogólnopolską akcję zakupu licencji - jeśli przez to inaczej spojrzą na wrotkarstwo w Polsce.
Piotr wiedział, ale wiadomość z Berlina do Jueterbog (ok 70 km) szła dłużej niż 12 godzin jakie dzieliło te dwie imprezy (Jueterbog było w niedzielę).
Cholera XXI wiek, a wiadomości rozchodzą się wolniej, niż jedzie rolkarz ;-)

Awatar użytkownika
Clapper
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 181
Rejestracja: czw sierpnia 24, 2006 3:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bytów

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: Clapper » wt sierpnia 04, 2009 3:50

a propos regulaminu i tej całej dyskusji!
jako przedstawiciel głównego sponsora mogę jedynie zrozumieć "wyodrębnienie" oddzielnej grupy startujących zawodniczek z licencjami. Dalszego podziału nie rozumiem. Przecież nie startują tysiące zawodników, a jedynie kilkuset. W sobotę w Berlinie startowało ponad 700 i nie było takich ceregieli.
ktoś chce chyba wylać dziecko z kapielą. A ja się zastanowię, czy kiedykolwiek wspomogę podobną inicjatywę.
To powinny być Mistrzostwa Polski przy okazji imprezy masowej, propagującej ten sport, a nie odwrotnie, co jak widzę właśnie się dzieje.
wspomnijecie jak wyglądały mistrzostwa w starej formule. Zawsze możecie (możemy) do tego wrócić!!!!!

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: ALAN54 » wt sierpnia 04, 2009 9:38

Mam wrażenie,że cała ta dyskusja rozbija się o to, że część startujących zostanie pozbawiona możliwości poholowania się za teoretycznie szybszymi licencjonowanymi zawodnikami :?:
A jest w porzo jak licencjonowani zawodnicy holują się za szybkimi amatorami? Znam takie przypadki z autopsji.
Moim skromnym zdaniem podział startujących na sektory powinien być uzasadniony:
1. Oddzieleniem kobiet od mężczyzn - niech dziewczyny między sobą walczą o czołowe miejsca - i tego powinni pilnować i sędziowie i same zawodniczki (na półmaratonie w Berlinie kobiety wyrzuciły mnie ze swojej grupy)
2. Jedynie czas przejazdu powinien uzasadniać start z dalszego sektora, tak aby słabsi nie przeszkadzali szybszym.

Skoro zawody są w kategorii OPEN i jak wspomniał Krzysztof jest to Maraton Sierpniowy - impreza masowa, a w Mistrzostwa Polski są wewnątrz tej imprezy więc nie powinno się dokonywać już dalszych podziałów. Wszelkich klasyfikacji można dokonać na podstawie czasu netto. Po to są chipy i odpowiednie oprogramowanie.

Awatar użytkownika
Marcus2902
Czterokółkowiec
Posty: 93
Rejestracja: pn lipca 10, 2006 11:15
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: Marcus2902 » śr sierpnia 05, 2009 8:23

Witam. Zastanawia mnie jedno. W temacie jak bumerang powraca problem "wożenia" sie słabszych za silniejszymi...hmmmm.... sledziłem z uwaga Tour de France, teraz ogladam Tour de Pologne i zdziwiło mnie, że w takich prestiżowych imprezach to silniejsi wożą sie za słabszymi i nazywaja to taktyką... ale może ja mało inteligentny jestem..... pozdrawiam.
Jura Skating Częstochowa
Obrazek

Awatar użytkownika
Clapper
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 181
Rejestracja: czw sierpnia 24, 2006 3:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bytów

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: Clapper » śr sierpnia 05, 2009 8:59

ALAN54 pisze:Mam wrażenie,że cała ta dyskusja rozbija się o to, że część startujących zostanie pozbawiona możliwości poholowania się za teoretycznie szybszymi licencjonowanymi zawodnikami :?:
Oddzieleniem kobiet od mężczyzn - niech dziewczyny między sobą walczą o czołowe miejsca - i tego powinni pilnować i sędziowie i same zawodniczki (na półmaratonie w Berlinie kobiety wyrzuciły mnie ze swojej grupy)
2. Jedynie czas przejazdu powinien uzasadniać start z dalszego sektora, tak aby słabsi nie przeszkadzali szybszym.

Skoro zawody są w kategorii OPEN i jak wspomniał Krzysztof jest to Maraton Sierpniowy - impreza masowa, a w Mistrzostwa Polski są wewnątrz tej imprezy więc nie powinno się dokonywać już dalszych podziałów. Wszelkich klasyfikacji można dokonać na podstawie czasu netto. Po to są chipy i odpowiednie oprogramowanie.
a cóż to tak główni dyskutanci zamilkli? Alan powiedział to samo co ja, tylko bardziej obrazowo.
Ale tam gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania, a każdy Polak chce mieć rację, więc się zaprze i nie popuści, bo ma nieco więcej "władzy"...

Awatar użytkownika
ALAN54
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 913
Rejestracja: czw stycznia 29, 2004 8:43
Jeżdżę od: 15 sie 2001
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: ALAN54 » śr sierpnia 05, 2009 9:06

Marcus2902 pisze:Witam. Zastanawia mnie jedno. W temacie jak bumerang powraca problem "wożenia" sie słabszych za silniejszymi...hmmmm.... sledziłem z uwaga Tour de France, teraz ogladam Tour de Pologne i zdziwiło mnie, że w takich prestiżowych imprezach to silniejsi wożą sie za słabszymi i nazywaja to taktyką... ale może ja mało inteligentny jestem..... pozdrawiam.
Proszę mnie tu o inteligencji nic :evil: :evil: :D :D :D Kolarstwo to troszkę inna technika i taktyka. Oni tak maja,że lider jest oszczędzany na ostatni odcinek a wyrobnicy pracują przez cały etap. Jadąc zespołowo na rolkach nie da się chować za słabymi bo czas wtedy będzie kiepski. Taka nasza specyfika. Często jest tak, że nie ważne jak jeździsz ale z kim :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Awatar użytkownika
Clapper
Pięciokółkowiec 80mm
Posty: 181
Rejestracja: czw sierpnia 24, 2006 3:27
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Bytów

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: Clapper » śr sierpnia 05, 2009 9:12

ale jak będzie nas tylu co kolarzy i poziom tak wyrównany, to masz jak w banku, że liderzy (czytaj sprinterzy) będą wożeni i rozprowadzani

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Zapisy na Maraton Sierpniowy w Gdańsku

Post autor: Andrzej » śr sierpnia 05, 2009 9:16

Na jednym z serwisów aukcyjnych widziałem "dziką kartę" do sektora A na maraton sierpniowy. Poszła za 80 PLN :lol: :lol: :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk Maraton Sierpniowy - od 2009 r. - najświeższe informacje.”